2020. szeptember 19-én bejelentette, hogy új ellenzéki pártot alapít Volner Párt néven és indulni kíván a 2022-es országgyűlési választásokon. Úgy gondolta – nehéz eldönteni, mennyire komolyan –, hogy sem a Fidesz-KDNP, sem az ellenzéki szövetség nem tud majd kormányt alakítani, s a pártja lesz a „mérleg nyelve”, így végre tudja hajtani majd a programját. Az év elején azonban közölte, mégsem indul a választásokon, május 8-án pedig arról tájékoztatta a nyilvánosságot, hogy a Volner Pártot átnevezi Huxit Párt névre.
A Polgári Válaszból nem lett komoly politikai erő
A 37 éves Bencsik János civilben történész, pedagógus, újságíró, politikus. 2009-ben lépett be a Jobbikba – 2019-ben budapesti elnökké választották –, amelynek 2020 februárjáig volt a tagja. 2018-ban Budapesten indult az országgyűlési választáson, de elbukott. 2019-ben a párt országos listájáról bekerülve Szávay István mandátumát vette át az Országgyűlésben.