Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, a Telex munkatársa, Fábián Tamás többször is próbált aktuálpolitikai és gazdasági kérdéseket feltenni Orbán Viktornak, miközben a miniszterelnök épp a rorátéról távozott.
„Orbán Viktort napok, hónapok, évek, sőt, bő 12 éve hiába kérdezzük”
A történteket Dull Szabolcs, a Telex főszerkesztője úgy kommentálta közösségi oldalán, hogy „nyolcadik napja nem tudjuk, hogy Matolcsy György jegybankelnök szavait, miszerint Magyarország válságközeli helyzetben van, mennyire veszi komolyan a kormány, és mit szól hozzá maga a miniszterelnök.
Mivel Orbán Viktort napok, hónapok, évek, sőt, bő 12 éve hiába kérdezzük, kénytelenek az újságírók megpróbálni az utcán elkapni és válaszra bírni őt”.
Majd Dull azzal folytatta, hogy „Fábián Tamás, aki immár fekete öves utcai kérdező, kétszer is igyekezett válaszokhoz jutni, de csak annyit tudtunk meg, hogy: »Ember, most jövök ki a templomból«. Lehet arról vitatkozni, hol, milyen szituációban lehet, szabad kérdezni a miniszterelnököt, de sokkal lényegesebb, hogy miért nem érzi kötelességének válaszolni arra: tényleg válságközeli helyzetben van Magyarország?” – zárta gondolatait a Telex főszerkesztője.