Haller József neurobiológust október végén választotta az 1988-ban alapított Európai Akadémia a tagjai közé. Az elismerés annak a tudományos munkának szól, melyet a Professzor egyebek mellett a Drogkutató Intézet élén végzett. Az akadémia jellemzően nyugat-európai tudósokat vesz fel tagságába, így Haller felvétele nem csak a Professzornak és a Drogkutató Intézetnek, hanem a teljes magyar tudományos világnak is hatalmas elismerés.
A hivatalos tagfelvételre Barcelonában került sor az Akadémia éves közgyűlésén, ahol a felvételen túl