és egész egyszerűen maga a gesztus az, ami rendkívül szokatlan, hogy egy nagykövetség gyakorlatilag a fogadó ország belpolitikai vitáinak a részesévé válik”.
Pontosított Schiffer
A lapunknak adott kijelentésével kapcsolatban így pontosított a volt LMP-s politikus: „Egy olyan nyilatkozat, ami arról szól, hogy Oroszország először hagyja el Ukrajnát, amit persze erkölcsileg én is helyeslek, mint követelést. De hogy önmagában ez legyen a feltétele annak, hogy tárgyalások megkezdődjenek, ez azt jelenti, hogy az illető, ha burkoltan is, de az eszkalációt támogatja.” Kifejtette, hogy Amerika szerinte még mindig a nyertese a háborúnak: