Mint arról lapunk is beszámolt, Deutsch Tamás nyílt levelet írt Sabine Verheyennek, az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottsága elnökének, amelyben a a szakbizottság november 2-4. közötti budapesti látogatása kapcsán megjegyzi: a program összeállítása elég egyoldalúra sikeredett.
„Történt mindez annak ellenére, hogy Bocskor Andrea képviselőtársam és más jobboldali képviselők több tucat intézményt és személyt is szíves figyelmükbe ajánlottak. Sajnálatos és érthetetlen, hogy a bizottság ezeket a javaslatokat szinte teljes mértékben figyelmen kívül hagyta. Ennek következtében pedig egy olyan kiegyensúlyozatlan látogatási program került elfogadásra, amelyben ordító aránytalanság figyelhető meg a kormányzattal kritikus, ellenzéki, baloldali, illetve liberális politikai szereplők, aktivisták, intézmények, újságírók és civil szervezetek javára” – teszi hozzá a fideszes EP-képviselő.