Ezek egyike például, hogy a kormány előrehozza a pedagógusbér-emelések ütemét eredeti terveihez képest. Emlékeztettek: a bizottság már hónapokkal ezelőtt is foglalkozott a magyar pedagógusok bérhelyzetével: érvelésük szerint az egyik fő oka a pedagógushiánynak az, hogy a tanári fizetések az OECD-tag uniós országok közül itt a legalacsonyabbak, az egyéb felsőfokú végzettségűek fizetésének csupán 58–66 százalékát teszik ki, írják.
Hozzátették: a kormány eredetileg azt vállalta, hogy 2028-ig a diplomásátlagbér nyolcvan százalékára emeli a tanárok fizetését, a bizottság azonban túl távolinak ítélte meg a határidőt.
A lap forrásai azt állítják, hogy az elmúlt napokban a kormány elfogadta a bizottság által javasolt új ütemtervet,