Ezt is megéltük: az Egészségbiztosítási Alapkezelőnek kellett helyretennie Tordai Bencét
A képviselő az asztmásokat riogatta.
Tordai Bence „fideszes kilakoltatás” ellen tiltakozott az V. kerületben. Aztán megjöttek a számok.
Helyreigazítás:
A 2022. október 8. napján „A baloldali kerületek vezetik a kilakoltatási listákat - újabb ellenzéki narratíva omlott össze” címmel megjelent cikkünkben valótlanul híreszteltük, hogy azért magas a kilakoltatások száma a VIII. kerületben, mivel a jelenlegi polgármester, Pikó András regnálása alatt nyolcvan esetben indítottak kilakoltatási eljárást Józsefvárosban.
A valóság ezzel szemben az, hogy a nyolcvan kezdeményezett esetből csupán tizenkilenc fejeződött be ténylegesen kilakoltatással, hatvanegy esetben kilakoltatásra nem került sor.
*
A baloldali narratívával ellentétben nem a fideszes, hanem a balliberális koalíció pártjai által uralt fővárosi kerületekben kezdeményeztek több kilakoltatást a magánszemélyekkel szemben az elmúlt években, írja a Magyar Nemzet. A rangsor élén a IV. és a XIII. kerület áll, ahol az önkormányzatok több mint száz esetben fordultak magánszemélyekkel szemben a végrehajtókhoz. Élen járnak a kilakoltatásokkal a baloldali vezetésű kerületek – derült ki a lap birtokába került információkból. A dokumentumok szerint 2019. november 1-jétől – tehát már az önkormányzati választások után –, egészen mostanáig a baloldali önkormányzatok, valamint vagyonkezelők által összesen 566 alkalommal kezdeményeztek végrehajtást.
Íme, a számok: momentumos, szocialista, dékás polgik az élen
A fővárosi kilakoltatások listáját a IV. kerület vezeti,
regnálása óta Újpesten 124 esetben kérte az önkormányzat a végrehajtás megindítását magánszemélyek ellen. A XIII. kerületben szintén meghaladja a százas nagyságrendet az elmúlt három évben indított kilakoltatási eljárások száma.
vezette városrészben az utóbbi időben 111 esetben kezdeményezték, hogy magánszemélyek utcára kerüljenek az adósságaik miatt. Ugyancsak magas a kilakoltatások száma a VIII. kerületben, mivel a jelenlegi polgármester, Pikó András regnálása alatt immár nyolcvan esetben indítottak kilakoltatási eljárást Józsefvárosban, írják.
Hozzátették: esetszámokat tekintve alig marad el egy másik baloldali városrész,
mivel a Demokratikus Koalíció színeiben politizáló polgármester kerületében eddig 65 alkalommal léptek fel az adósokkal szemben. Kiemelendő egy másik, DK-s polgármester által irányított városrész is, ugyanis a III. kerületben Kiss László vezetése alatt 47 alkalommal fordult az önkormányzat a végrehajtókhoz, hogy intézkedjenek azokkal a kerületi lakosokkal szemben, akik nem tudták rendezni a tartozásaikat. Az említett fővárosi kerületeken kívül több, baloldali vezetésű vidéki városban szintén nagy számban kezdeményeztek kilakoltatást az elmúlt három évben, így Miskolcon, Tatabányán, valamint Vácott is.
Emlékeztettek, hogy mindez új megvilágításba helyezi azt, hogy csütörtökön Tordai Bence, a Párbeszéd társelnöke közösségi oldalán jelentette be, hogy – megfogalmazása szerint – egy „fideszes kilakoltatás” ellen tiltakozott az V. kerületben, amit Szentgyörgyvölgyi Péter, a Fidesz politikusa vezet. Információink szerint Belváros-Lipótvárosban az említett baloldali kerületeknél jóval kevesebb, mindössze 17 esetben kezdeményeztek kilakoltatást 2019 novembere óta. Továbbá
Rendőri eljárás Csárdival és Jámborral szemben
Tordai az említett performansza során – amiben közreműködött párbeszédes frakciótársa, Jámbor András, valamint
Mint írták, „a jogszerű eljárást civil aktivisták és politikusok akadályozták, akik a szűk lépcsőházban szorosan egymásba kapaszkodva ültek a lépcsőn. A rendőrök többször felszólították őket, hogy ne akadályozzák az eljárást, majd háromszor figyelmeztették őket, hogy amennyiben nem engedelmeskednek a felszólításnak, testi kényszert fognak velük szemben alkalmazni. Miután a többszöri felszólítás sem vezetett eredményre, a rendőrök a lehető legenyhébb kényszerítőeszközt, testi kényszert alkalmaztak. Az intézkedést követő parancsnoki kivizsgálás megállapította, hogy
a rendőrök jogszerűen és szakszerűen jártak el”
– állt a közleményben.
Borítókép: A Magyar Nemzet grafikája (Forrás: MN-gyűjtés)