Végső kétségbeesés: már a 17 éveseket is katonai nyilvántartásba veszik Ukrajnában
Miközben folyamatosan bővítik a katonai szolgálat feltételeit, a dezertálás szabályai szigorodtak.
Az aláíró szervezetek úgy vélik, hogy az új rendelet lehetőséget ad a krízisben lévő nőnek, hogy ne bánja meg döntését!
A szeptember 15-én hatályba lépett miniszteri rendelet értelmében módosult a magzati élet védelméről szóló törvény végrehajtási rendelete, amely kimondja: ezentúl az abortusz végzéséhez szükség lesz egy szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított leletre, amely bizonyítja, hogy az egészségügyi szolgáltató „a magzati életfunkciók működésére utaló tényezőt” egyértelműen azonosítható módon bemutatta az édesanyának. Egyebekben az abortusz mint orvosi beavatkozás lehetőségét a rendelet nem érinti.
A témában egy közleményt is kiadtak, melyből kiderült, hogy mára nemzetközi tapasztalatok sora igazolja, hogy a modern diagnosztikai eszközökkel könnyedén elvégezhető vizsgálat sok magzati korú embertársunk életét mentheti meg. A gyermek szívdobbanásának hangja, a baba és az anya között így létrejött „találkozás” számos esetben fordította vissza az abortuszra készülő, magát kényszerhelyzetben érző, kétségbeesett édesanyát, akit gyermeke szívverése döbbentett rá, hogy nem egy „sejtcsomót”, hanem érző, fejlődő életet hord a szíve alatt – hangsúlyozták.
Az új rendelet lehetőséget ad a krízisben lévő nőnek, hogy ne bánja meg – később visszafordíthatatlan, életbevágó – döntését! Mindketten számítanak, az anya és a gyermek élete is ugyanolyan értékes emberi élet!
Nem elhanyagolható az sem, hogy nagyon sok család örökbefogadó szülőként vállalná olyan gyermekek felnevelését, akikről a szülei lemondanak, vagy már magzati korban abortusszal vetnének véget az életének – ismertették.
Az aláíró szervezetek abban bíznak, hogy
– ha csak egy néhány másodperc erejéig is – a sorsáról döntő szüleinek – írták.
A rendelet fontos lépés annak kinyilvánítására, hogy társadalmunk felelősséget érez minden megfogant gyermek iránt és hogy ebben a felelősségben mindannyian osztozunk!
Támogatjuk a „szívhangrendeletet”, az Alaptörvény szellemében, mely kimondja, hogy: „Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.”
Ennek érvényesítéséért folytatott életvédő küzdelmünket és a szemléletformálást tovább folytatjuk – olvasható a közleményben.
Az aláíró civilek és szervezetek listáját alább olvashatják:
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay