– tette világossá az agrárminiszter.
Az LMP országgyűlési képviselője, Bakos Bernadett azonban kiemelte: „nincs más olyan kormány Európában, amely fakitermeléssel, erdőirtással próbálná megoldani az energia-veszélyhelyzetet, mert ez valójában nem is megoldás, csak rövid távú kárenyhítés”.
Most Ungár Péter, az LMP politikusa fejszét vitt az Agrárminisztériumhoz, ezzel tiltakozva a kormány rendelete ellen. A sajtótájékoztatón elmondta a politikus: „Semmilyen szakmai érvet nem tudott felsorakoztatni a mögöttünk lévő Agrárminisztérium.” Hozzátette: „A mögöttünk lévő Agrárminisztérium politikai vagdalkozásba kezdett, amikor civil szervezetek, az LMP és egyéb zöld magánszemélyek kifejezték, hogy ez súlyos természetpusztítás.”