Kimondom a nevet
Orbán Viktor nem szerette Márki-Zay Péter nevét kimondani, amikor még ő volt az ellenzéki összefogás kormányfő-jelöltje.
Momentumos, DK-s, LMP-s politikusok is igennel szavaztak arra az újpesti előterjesztésre, amely szerint csupán szülői beleegyezés esetén lehet a Meseország mindenkiéhez hasonló könyvet felolvasni a bölcsődékben, óvodákban. Egyikük ma a baloldali kormányfőjelölt szociális és esélyegyenlőségi programfelelőse, Kanász-Nagy Máté.
Április 3-án nem csupán országgyűlési választásokat, de országos referendumot is tartanak Magyarországon, amelyet a kormány kezdeményezett. Míg a Fidesz-KDNP érvényes, négy „NEM”-es, addig a Magyar Kétfarkú Kutya Párt mellett a Márki-Zay Péter-vezette baloldal, az LMP, a Momentum, a Párbeszéd, a Jobbik, az MSZP, valamint a DK is érvénytelen szavazásra buzdít.
Az ellenzéki pártok a népszavazás kérdéseit –
„Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglakozást tartsanak?”;
„Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?”;
„Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?”;
„Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?”
– felesleges politikai felhajtásnak titulálják, mivel a genderpropaganda szerintük egy valóságtól elrugaszkodott félelmen alapul, nem jelent veszélyt a következő generációkra.
Számtalan példát lehetne hozni Nyugat-Európából, az Egyesült Királyságból, vagy az Egyesült Államokból arra, hogy a kormány által feltett kérdéseknek van létjogosultsága. Az egyik legtöbbet kritizált felvetés, a nemi átalakító kezelések kapcsán például friss hír: több mint 5000 fiatalkorú vár arra egy londoni klinikán (Tavistock and Portman Trust's Gender Identity Development Service – a szerk.), hogy a pandémia miatt elrendelt lezárásokat követően sorra kerüljenek, elvégezzék rajtuk a szükséges beavatkozásokat.
De a szexuális nevelésre vonatkozóan is vannak hazánktól nyugatra fekvő országokban liberalizáló, vagy szigorító törekvések. Utóbbira példa: Florida kormányzója, Ron DeSantis a napokban írta alá azt a törvényt, amely megtiltja, hogy az iskolai szexedukáció keretében a heteroszexuálistól eltérő szexuális orientációról vagy a születéskoritól eltérő nemi identitásról halljanak a tanulók. A jogszabály értelmében 9 éves korig egyáltalán nem lehet semmilyen szexuális felvilágosítást nyújtani az állami oktatási intézményekben. A felsőbb korosztályokban pedig megtiltja az „életkorilag vagy másképp helytelen” megközelítésekről való tájékoztatást.
Idehaza is terítékre került már a genderpropaganda kérdésköre, többek között a „Meseország mindenkié” c. mesekötet miatt.
Más önkormányzatok mellett Budapest IV. kerületének képviselő-testülete elé is került egy előterjesztés, amely szerint tiltsák be a könyv és a hozzá tartozó pedagógiai módszertani füzet alkalmazását az újpesti bölcsődékben, óvodákban. Tehát kire is tartozzon, kinek a jóváhagyása szükséges a szexuális irányultságokat bemutató foglakozások, könyvek engedélyezéséhez?
„Kanász-Nagy Máté népjóléti ügyekért felelős alpolgármester, aki többek között a bölcsődei ellátást is irányítja a kerületünkben, az LMP társelnökeként tartott sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy az újpesti bölcsődékben és óvodákban a demokrácia és a nevelői munka szabadságának jegyében
a kisnevelőkre és óvodapedagógusokra bízzák, hogy a vitatott »mesekönyvből« mondanak, vagy nem mondanak mesét a rájuk bízott gyermekeknek”
– olvasható az előterjesztésben, amely utalt a kötet szerkesztőinek azon nyilatkozatára is, miszerint azért nem jelölték az egyes „meséknél”, hogy melyik korosztálynak szánják, „mert úgy gondoltuk, hogy a szülők, vagy akik felolvassák, majd eldöntik, hogy a gyerek elég érett-e egy-egy történethez.”
A dokumentum indoklásában ezzel szemben az szerepel, hogy
a szülők, és ne az óvodapedagógus vagy kisgyermeknevelő döntsön arról, hogy milyen korban, ki és milyen mesét olvas fel a gyermekének.”
Nagy István, a városrész kormánypárti frakciójának vezetője, volt szociális és egészségügyért felelős alpolgármesterének előterjesztésében a Fidesz-KDNP leszögezte, semmilyen indok nem elegendő ahhoz, hogy szexuális vagy ideológiai tartalmú „mesékkel” zavarják meg, befolyásolják a kiskorú gyermekek éppen kialakuló identitását.
A döntéshozó grémium bár név nélküli szavazással,
magyarán Újpesten szülői beleegyezés esetén lehet a „Meseország mindenkié” című kötethez hasonló könyvet felolvasni a bölcsődékben, óvodákban. 2020 őszén még a baloldal prominensei, így Déri Tibor momentumos polgármester, Trippon Norbert alpolgármester, budapesti DK-elnök és kormányfőjelöltjük LMP-s szociális és esélyegyenlőségi programfelelőse, Kanász-Nagy Máté is a kormányzat álláspontján voltak e kérdésben.
Az LMP-s politikus tehát a saját korábbi sajtótájékoztatóján elmondottakat cáfolta meg azzal, hogy igennel szavazott, de a városvezető például kiemelte: igaza van azoknak is, akik azt mondják, hogy vannak olyan mesék a könyvben, melyek nem óvodás korú gyerekeknek íródtak. „Nem szeretném, ha az óvodás korú vagy kisiskolás gyermekemnek ilyen tartalmú meséket olvassanak” – jelentette ki Trippon Norbert, kiemelve, hogy amennyiben egy másik szülő úgy gondolja, hogy ez a kötet hozzájárul gyermeke egészséges érzelmi fejlődéséhez, szenzitivitásának, empátiájának emeléséhez, akkor annak a szülőnek a véleményét mélyen tiszteletben tartja és elfogadja. „Döntsenek a szülők a saját gyerekükről. (…) Könyveket ráerőszakolni másokra, könyveket égetni, betiltani nem lehet, a szülők véleményét kikérni azt lehet.”
Gyurcsány-párti helyettese kétgyermekes családapaként, a magyar szülők nevében kérte ki magának azt, hogy bárki helyettük akarja megmondani, mi jó és mi nem a gyermekeinek.
Aki a legjobban tudja, hogy mi a jó a gyermekeinek, az a szülő”
– fogalmazott Trippon, hangsúlyozva, hogy elutasítandó minden olyan nézet, ami a magyar szülők Alaptörvényben rögzített jogaival ellentétes.
Képek: Facebook
***
Április első vasárnapján újabb négy évre határozzuk meg az ország sorsát, hazánk minden magyar állampolgára eldöntheti milyen irányba tartson közös utunk.
Az elmúlt 30 évben nem foglalkoztatta a politika? Esetleg még nincs is személyes tapasztalata a rendszerváltás utáni időszakból? Vagy csupán szeretné hazánk jelenlegi helyzetét reálisan látni, mielőtt döntést hozna saját és gyermeke jövőjéről? A Mandiner Választási Különszáma erre kínál lehetőséget!
A Mandiner Választási Különszámát ezekben az üzletekben vásárolhatja meg!