Sokatmondó fotó az EP-ben: Magyarországról vitáztak, a padsorok mégis árulkodóak
Tömött padsorok, végeláthatatlan tömeg – valahol biztos, de az Európai Parlament ülésén biztosan nem.
A két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest fokozatosan erősödik az optimizmus.
A járvány előtti szinten áll a magyar munkavállalók optimizmusa – közölte kedden a BNP Paribas Cardif biztosító cég a Mediánnal közös munkaerőpiaci kutatása alapján. A közlemény szerint 2022 első negyedévében a BNP Paribas Cardif Munkaerőpiaci Stabilitási Indexe 78 pont volt,
A BNP Paribas Cardif Biztosító a Mediánnal közösen 2014-ben alkotta meg az indexet, hogy mérni lehessen, mennyire stabil a munkaerőpiac a munkavállalók szemszögéből. Az index 1200 ember személyes megkérdezésén alapul, a minta életkor, nem, iskolai végzettség és településtípus szerint reprezentálja a felnőtt magyar népességet.
A közleményben kifejtették, a két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest fokozatosan erősödik az optimizmus, a munkavállalók 72 százaléka egyáltalán nem aggódik amiatt, hogy egy éven belül elveszítheti az állását. A válaszadók 48 százaléka mondta, hogy
17 százalék szerint kevesebb, mint egy hónapot, 23,5 százalék állította, hogy több mint egy évet is kibírna.
A megélhetési költségének alternatív forrásaival kapcsolatban a válaszadók 69 százaléka szerint marad valaki a háztartásban, akire támaszkodhatnak, 66 százalékuk állította, hogy kölcsön tudna kérni olyan családtagtól, rokontól, akivel nem lakik közös háztartásban, 53 százalékuknak barát tudna segíteni.
A felmérés szerint a megkérdezettek 24 százaléka már vagy rendelkezik, vagy a jövőben hajlandó lenne olyan típusú biztosítási konstrukciót kötni, amely munkanélküliség esetén anyagilag is kisegítené.
(MTI)
Nyitókép: Pixabay