Elsőként a „Sokan vagyunk, de nem elegen?” témakörben felmerült kérdésekre válaszolt Márki-Zay Péter. A Greenpeace „Zöld politikája” kapcsán a politikus azt válaszolta, hogy a terveik között szerepel a kezdeményezés aláírása, és mivel a hat párti összefogásból kettő zöld párt, ezért a környezetvédelem biztos, hogy a fókuszban lesz náluk. A dugódíjak kapcsán Hódmezővásárhely polgármestere elmondta, hogy mivel miniszterelnöki pozícióra pályázik, ezért nem szeretne beleszólni a budapestiek dolgába, nem szeretné befolyásolni, hogy miként kezelik ezt a közlekedési problémát. Ahogy Budapest dönt, azt fogják támogatni – tette hozzá.
Baloldali győzelem esetén a homoszexuálisok nem lennének másodrangúak
Majd kitértek a homoszexuális párok házasságára és örökbefogadására is. Márki-Zay sommásan azt válaszolta erre a kérdésre, hogy mint katolikus keresztény azon az állásponton van, hogy azonos jogokat kíván adni államférfiként minden állampolgárnak, és egy olyan Magyarországot fognak építeni választási győzelmük esetén, „ahol még a fideszes politikusok is felvállalhatják a homoszexualitásukat.” Márki-Zay azzal folytatta,