De mit is követelt most Zelenszkij a magyar miniszterelnöktől, akit nemes egyszerűséggel Viktornak szólít? Egész konkrétan azt, hogy sodorja bele országát a háborúba, engedjen katonákat a konfliktusba, s ne „hezitáljon” szankciókat bevezetni. Tisztázzuk, sokadszorra: a magyar kormány minden olyan szankciót első szóra elfogadott, amiket az uniós közösség bevezetett Oroszországgal szemben. Akkor is, ha álláspontja szerint ezek egy része inkább árt Európának, mint Moszkvának. Most mindennél fontosabb az egység.
E téren tehát nem érheti jogos kritika Orbánt, s ha mégis, úgy az egyaránt érvényes az egész Európai Unióra, benne például Németországra. Az energetika területére továbbra sem vonatkoznak az ilyen intézkedések,
ezt csak Magyarországon számon kérni teljes tévedés,