Bár nem akarta, beismerte a baloldal: katonákat engedne Ukrajnába

2022. március 25. 14:21

MZP és Karácsony is az Orbánnak beszoló, fegyvereket követelő Zelenszkij mellé állt. A megfelelési kényszer megint politikai baklövésnek bizonyult.

2022. március 25. 14:21
null
Kacsoh Dániel

„Úgy van, ahogy Zelenszkij ukrán elnök mondta: el kell dönteni, kivel vagyunk. Oldalt kell választani” – fakadt ki közösségi oldalán Karácsony Gergely, Budapest magát – angol tudás nélkül is – diplomáciailag illetékesnek tartó főpolgármestere. Az ukrán elnök az Európai Tanácshoz intézett felszólalásában külön kiemelte Orbán Viktort, felróva, hogy a vészkorszakot idéző szörnyűségek után még hezitál szankciókat bevezetni, átengedni katonákat az ország területén, valamint továbbra is kereskedik Oroszországgal. Másoknak is odaszólt a „közönségkedvenc” elnök, ám csak a magyar miniszterelnököt emelte ki ilyen mértékben.

Több se kellett, a háborúból kampánytémát faragó hazai baloldal azonnal ráugrott a történetre, már megint szidta valaki Orbánt, ezt ki kell használni. Karácsony és Gyurcsány Ferenc mellett Márki-Zay Péter is megszégyenülésről beszélt, meg arról, hogy majd április 3-a után máshogy lesz.

Érdekes reflex a balliberális politikusaink részéről, hogy

szinte mindig külföldi folyamatokhoz és igényekhez igazítják a politikájukat.

Egyszerűen nem bírják ki.

Ha Brüsszelben elhangzik valami Magyarországgal kapcsolatban, különösen ha az valamilyen kritika a kormánnyal szemben, azonnal zászlórúdra tűzik, és körbehordozzák a saját nyilvánosságukban.

De mit is követelt most Zelenszkij a magyar miniszterelnöktől, akit nemes egyszerűséggel Viktornak szólít? Egész konkrétan azt, hogy sodorja bele országát a háborúba, engedjen katonákat a konfliktusba, s ne „hezitáljon” szankciókat bevezetni. Tisztázzuk, sokadszorra: a magyar kormány minden olyan szankciót első szóra elfogadott, amiket az uniós közösség bevezetett Oroszországgal szemben. Akkor is, ha álláspontja szerint ezek egy része inkább árt Európának, mint Moszkvának. Most mindennél fontosabb az egység.

E téren tehát nem érheti jogos kritika Orbánt, s ha mégis, úgy az egyaránt érvényes az egész Európai Unióra, benne például Németországra. Az energetika területére továbbra sem vonatkoznak az ilyen intézkedések,

ezt csak Magyarországon számon kérni teljes tévedés,

erre a tévedésre hivatkozva belpolitikai szlogeneket megfogalmazni pedig minimum hiba, de lehet, hogy inkább bűn.

Közben a magyar kormány határozottan és egyértelműen elítéli az orosz agressziót, egyes fideszes politikusok még cifrázzák is, továbbá milliárdokat szán az immár félmillió menekült támogatására. A segítség megszervezésére a balos médiumoknak sincs már egy rossz szavuk. Tehát Ukrajna vezetője abba rúgott bele, aki napi szinten segíti a népét (bár ez bonyolult, hiszen ő amúgy orosz, de mindegy).

Mindenesetre, ha abból indulunk ki, hogy a szomszédos kormányfő katonákat és további szankciós lépéseket követel hazánktól, akkor ebből logikailag az következik, hogy a vele azonosuló, rá hivatkozó magyar baloldal eleget tenne az igénynek.

Vagyis: Márki-Zayék tényleg katonákat és fegyvereket küldenének Ukrajnába,

elzárnák a gázcsapokat, „nem kereskednének” Oroszországgal.

Pedig az elmúlt hetek azzal teltek, hogy balos politikusok fideszes hazugságnak nevezték a kissé ködös nyilatkozataikból kiolvasott háborús szándékot. Aztán Kunhalmi Ágnes odáig merészkedett, hogy azt mondta, ők is mindent úgy csinálnának, mint a kormány. Ehhez csatlakozott a hódmezővásárhelyi polgármester, igaz, egy napon belül letagadta. Mindenesetre az ukrán elnök beszólásával való tüntető azonosulás most konkrétan maga a beismerés. Ezt aligha gondolták végig az érintettek.

„El kell dönteni, kivel vagyunk” – üzeni tehát Zelenszkij, Gyurcsány, MZP és Karácsony. Az ő válaszuk az, hogy a „Nyugattal”, bármit is jelentsen ez ma. A kormány válasza ezzel szemben (ismét) az, hogy a magyarokkal, illetve azokkal, akiknek oltalomra és menedékre van szükségük nálunk.

A közelgő választás így valóban kristálytiszta opciókat vázol fel számunkra:

nemzeti szuverenitás, biztonság, stratégiai nyugalom, avagy megfelelési kényszerrel terhelt felelőtlen, amatőr kapkodás.

A további hiányosságokról, náci karlendítésről és egyebekről már nem is beszélve…

Nyitókép: MTI

Összesen 85 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2022. március 27. 18:01
Dani,amit kérdezel,az sem igaz,igazi neres cseléd vagy.
Kétes
2022. március 27. 10:13
Make love, not war! Mondták 1968-ban. Make lóvé and war! Mondják ma a 68-as politikusok, akik kenyéradó gazdái Karácsonyéknak!
Akitlosz
2022. március 26. 19:00
Bár a fideszes Szijjártó szerint Magyarország nem enged több NATO katonát Magyarországra mégis jönnek.
uszti89
2022. március 26. 13:53
A baloldal katonákat engedne Ukrajnába. De csak akkor, ha már sikerült beszerezni nagy mennyiségben huszárzsírt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!