A Himnusz és az egy perces néma emlékezés – amely az ukrajnai áldozatok emlékére történt – után felhangzik a „Ruszkik haza, ruszkik haza!” Majd a műsorvezetők megszavaztatják a közönséget, hogy Rabok legyünk vagy szabadok? –, s a látható, sőt, inkább hallható többség az utóbbira voksol. Majd jön Iványi Gábor, az ellenzék ikonikus civil figurája, akiről megtudjuk a műsorvezetőktől, hogy a hatalom sokszor megdobta őt kővel, de ő mindannyiszor kenyeret dobott vissza. A lelkész örül az ünneplésnek, de kéri, hogy azért ne tartson túl sokáig, mert az ő öt percéből megy az idő. Iványi elmondja, szégyen, hogy Orbán Viktor nem ment el több közép-európai politikussal Kijevbe, de megígéri, hogy Márki-Zaynak – amikor miniszterelnök lesz – az első útja az ukrán fővárosba fog vezetni. Bár az nem derül ki, hogy ezt honnan tudja az egyházi ember.
Tóth Bertalan mint szellemes politikus
S végre jönnek az ellenzéki pártvezérek – akikre sok szót nem vesztegetnék, mert olvasóink pontosan tudják, mit mondhattak, hiszen ugyanarról beszélnek hosszú hónapok óta. Most az ő, legújabb 12 pontjukat harsogják, Donáth Anna a sajtószabadságot hiányolja, Karácsony Gergely jogállamot követel, Jakab Péter gengszterezik, Schmuck Erzsébet narancsbárózik, Dobrev Klára szabad oktatást és eurót szeretne. Talán csak az az érdekes, hogy a színtelen-szagtalan Tóth Bertalan szocialista elnök a legszellemesebb, azt mondja, a honvédség csak akkor vette volna észre az Ukrajnából érkező drónt, ha Orbán Viktor házát filmezi.