A választók többsége már elfogadta, hogy Orbán gyűlöli Brüsszelt és meg van arról győződve, hogy Soros György irányítja az Európai Uniót. Azt is elhiszik neki, hogy a politikai aréna másik felében nem ellenfelek, hanem ellenségek vannak és az ellenségekkel harcolni kell. A folyamatos harc a legfontosabb eleme Orbán politikájának. Külpolitikai vonatkozásban a szerző szerint Orbán Viktor valószínűleg úgy gondolkodik, hogy az USA-nak és EU-nak meg fog kelleni békélniük az oroszokkal, mert előbb vagy utóbb Washington és Brüsszel is tudatosítja majd, hogy a fő ellenség nem Moszkva, hanem Peking. Orbán ma egy élő legenda, egy nemzeti mitikus alak, ezért a szimpatizánsai szerint Orbánt nem megérteni kell, hanem hinni neki.
A Nemzeti Együttműködés Rendszere hibátlanul működik
A Fidesz táborban optimista a hangulat, nem félnek a választásoktól mert a Nemzeti Együttműködés Rendszere hibátlanul működik. Főleg vidéken sikerült kialakítani egy olyan rendszert, amelyben csaknem feudális viszonyok uralkodnak. A faluban minden a fideszes polgármestertől függ. Az említett problémák ellenére a szerző hangsúlyozta, hogy egyáltalán nincs arról meggyőződve, hogy a Fidesz április 3-án veszíteni fog.