A liberális Denník N-ben megjelent véleménycikk arról ír, hogy Magyarországon április 3-án parlamenti választásokat tartanak és a Fidesz hosszú idő után először fog valóban harcolni a választási győzelemért, mivel az ellenzéki pártok tizenkét év után „végre képesek voltak összefogni”.
Tavaly ősszel berobbant az infláció
Márki-Zay Péter nem tartja magát sem liberálisnak, sem baloldalinak, a polgári értékeket vallja. Egy klasszikus értelmiségi, hét gyermeke van, templomba jár, beutazta a fél világot és több nyelven beszél. A várakozások szerint komoly ellenfele lesz Orbán Viktornak, akit már többször is kihívott televíziós vitára, de Orbán az ajánlatot elutasította. A Fidesz viszonylag azért is van nehéz helyzetben, mert a koronavírus járvány során súlyos hibákat követett el. Először alábecsülte a járványt, aztán Kínából és Oroszországból rendelt vakcinákat, Orbán pedig a kamerák előtt Sinopharmmal oltatta be magát.
„Elhiszi, aki akarja” – jegyezte meg zárójelben a szerző.
– jegyezte meg zárójelben a szerző.A Fidesz nehézségeit az is mélyíti, hogy tavaly ősszel berobbant Magyarországon az infláció és a szakemberek ma 7,6 százalékos inflációról beszélnek. A kormány a szavazók megszerzésének érdekében néhány fontos élelmiszer árát befagyasztotta. Orbánék szidják a kommunistákat, de ők maguk ugyanolyan módszereket alkalmaznak, mint Kádár János és az emberei. A kormány problémáit nehezítik még a leleplezett korrupciós ügyek is. A szerző ezt követően ismertette Völner Pál ügyét. És végül ott vannak még Orbán „furcsa húzásai” a szövetségesekkel, főleg az EU-val és a NATO-val, mivel a magyar miniszterelnök már pár éve nem a keleti despotikus vezetőket támadja, hanem a „hanyatló” és dekadens Nyugatot. Rákosi az ötvenes években azt mondta, hogy „aki nincs velünk, az ellenünk van”, Kádár a hetvenes években ezt arra módosította, hogy „aki nincs ellenünk, az velünk van”, a Fidesz hitvallása 2010 óta pedig az, hogy
„aki nincs velünk, az nem létezik”.
.A választók többsége már elfogadta, hogy Orbán gyűlöli Brüsszelt és meg van arról győződve, hogy Soros György irányítja az Európai Uniót. Azt is elhiszik neki, hogy a politikai aréna másik felében nem ellenfelek, hanem ellenségek vannak és az ellenségekkel harcolni kell. A folyamatos harc a legfontosabb eleme Orbán politikájának. Külpolitikai vonatkozásban a szerző szerint Orbán Viktor valószínűleg úgy gondolkodik, hogy az USA-nak és EU-nak meg fog kelleni békélniük az oroszokkal, mert előbb vagy utóbb Washington és Brüsszel is tudatosítja majd, hogy a fő ellenség nem Moszkva, hanem Peking. Orbán ma egy élő legenda, egy nemzeti mitikus alak, ezért a szimpatizánsai szerint Orbánt nem megérteni kell, hanem hinni neki.