Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Magyarországon élők kínaiak arra kérték Baranyi Krisztinát, hogy a tervezett Fudan-fejlesztés környékén átnevezett közterületek kapcsán gondolja át „az utcanevek által okozott és kialakult helyzet előnyeit és hátrányait”.
„Amikor átnevezzük a ferencvárosi közterületeket, akkor az önök levelében megfogalmazottakkal szemben nem Kína belügyeibe avatkozunk be, hanem megvédjük a saját érdekeinket” – írta Baranyi Krisztina abban a nyílt levélben, amit Facebook-oldalán tett közzé.
Ferencáros polgármestere a Magyarországon élő kínaiak hozzá címzett levelére válaszolt, melyben arra kérték Baranyi Krisztinát, hogy a tervezett Fudan-fejlesztés környékén átnevezett közterületek kapcsán gondolja át „az utcanevek által okozott és kialakult helyzet előnyeit és hátrányait, és – amennyiben lehetséges – módosítsa a Kínát sértő változtatásokat”.
„Az átnevezések következményeit már azok bejelentése előtt alaposan megfontoltam, és arra jutottam, hogy előnyei jelentősek, hátrányai viszont elenyészőek, ha egyáltalán vannak” – áll Baranyi Krisztina válaszában.
„Úgy látom – és ez minden felmérés szerint megegyezik a magyarok jelentős többségének véleményével –, hogy a mi pénzünkből megvalósítani készült Fudan-fejlesztés durván sértené az itt élők érdekeit” – fogalmazott a független politikus, aki arra biztatta a levél aláíróit, hogy közös munkával olyan világot építsenek, olyan Kínában és olyan Ferencvárosban éljenek, „ahol nem szükséges kiállni a tibetiek, az ujgurok, a honkongiak vagy a kínai katolikusok mellett, mert nem üldözi őket senki” – áll a posztban.
Fotó: MTVA/Bizományosi: Róka László