A koronavírus elleni kötelező oltás témájában adott rövid interjút a Blikknek kedden Jakab Péter, a Jobbik elnöke. A párt korábbi miniszterelnök-jelöltje ebben reagált a Mi Hazánk politikusa, Dúró Dóra vádjaira, miszerint a Jobbik kötelező oltás ellen indított petíciója csak egy kampányfogás. Jakab ezzel kapcsolatban azt mondta, azért most álltak elő a petícióval, mert a kormány nem tett le arról, hogy kötelezővé tegye az oltást.
„A választások előtt viszont minden tiltakozó akció duplán fáj, ezért most lehet a petícióval elérni, hogy a kormány húzza be a kéziféket” – elemezte az elmúlt hetek történéseit Jakab.