Csaba azt mondja, egy olyan időszakban, amikor a gazdaság egy év alatt 6 százalékkal bővül, és ugyanakkor a GDP arányos államháztartási hiány 7 százalékkal növekszik, akkor furcsa, hogy
a pénzügyminiszter még büszke is erre a teljesítményre.
Ugyanakkor nem vitatja, hogy a 13. havi nyugdíjat oda kellett adni az időskorúaknak, mert a nyugdíjasok négyötöde rossz helyzetben van, alacsony a nyugdíjuk. Azonban a kormányt korántsem ennek a helyzetnek némi enyhítési szándéka vezette, hanem az, hogy a választási költségvetésük elveit követve befolyásolják, hogy április 3-án a nyugállományban lévő, s a többi megemelt jövedelmű tudja majd, hogy hová húzza be az x-et.