Az embereket inkább meg kellene győzni az oltás felvételéről, a kötelezés az utolsó eszköz lehet a kormány kezében – mondta Zeller Judit, a TASZ magánszféra projekt jogásza a Spirit FM Aktuál című műsorában. Hozzátette, a pedagógusok oltásának jelenlegi szabályozása egy jogállamban nem elfogadható.
A pedagógusok méltányossági kérelemmel fordulhatnak a miniszterhez, aki felmentheti az illetőt a kötelező oltás alól. Hangsúlyozta, nem tisztázott, hogy melyek azok az indokok, melyek alapján megítélhető a mentesülés, illetve az eljárási szabályok sem egyértelműek.