Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
A Paksi Atomerőmű két új reaktorával reálissá válik, hogy villamosenergia-ellátás terén önellátóak legyünk ennek az évtizednek a végére – állítja Szijjártó Péter.
Miközben Európában egyre komolyabb kihívást jelent az energiaellátás biztonsága, mi, itt Magyaroszágon nem szembesülünk napi problémákkal, hanem nyugodtan tudunk dolgozni a hosszútávú terveken – írta ki Facebook-oldalára Szijjártó Péter külügyminiszter.
A Paksi Atomerőmű két új reaktorával reálissá válik, hogy villamosenergia-ellátás terén önellátóak legyünk ennek az évtizednek a végére.
Az ehhez szükséges feszített tempójú munkálatok menetrendjéről szólnak a tárgyalások ma és holnap”.
– írta a külügyminiszter, aki ma telefonon egyeztetett Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával, holnap pedig Alekszander Lokshinnal a Roszatom vezérigazgató-helyettesével, az Atomstroyexport elnökével fog tárgyalni.
A miniszter szerint még számos engedély beadására van szükség ahhoz, hogy a beruházás májustól a létesítési fázisba lépjen, ezek az engedélykérelmek készülnek annak érdekében, hogy a legszigorúbb biztonsági követelmények figyelembevételével épülhessen meg újabb 2400 megawattnyi nukleáris kapacitás Magyarországon.
Fotó: Szijjártó Péter, Facebook