A baloldali miniszterelnök-jelölt az előválasztás kapcsán elmondta azt is, hogy szerinte bárki, aki megkérdőjelezi az előválasztásnak az eredményét, az olyan folyamatot nyit ki, amely eddig már kétszer vezetett az ellenzék bukásához. „Ahogy annak idején Bajnai Gordon, később Botka László is éppen a sajátjai tűzében vérzett el.
Ők is megtapasztalták azt, hogy ebben a küzdelemben nem csak a Fidesz felől záporoznak a golyók, hanem hátulról is kapjuk azokat.
– fogalmazott Márki-Zay Péter. Szerinte ellenzékiek is csatlakoznak a Fidesz-kampányához, „vagy árulásból vagy ostobaságból”. Tehát az ellenzék miniszterelnök-jelöltje ott folytatja az évet, ahol abbahagyta.