Erre sok budapesti várt: indul a BKK-rendészet – mutatjuk a részleteket!
Az is kiderült, hány emberrel tartanak majd rendet a budapesti közösségi közlekedésben.
Korábban Hajnal Miklós volt a BKK Igazgatóságának tagja, őt ebben a pozícióban kampányfőnöke váltotta.
Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja lesz a baloldali összefogás jelöltje Budapest 3. számú vasztókerületében, noha az MSZP cikkünk írásáig nem válaszolt a kérdésre, hogy Bangóné diplomabotránya, valamint az ügyben tett közleményük tükrében az MSZP érdemesnek tartja-e még Hajnal Miklóst arra, hogy az ellenzék közös, tehát az MSZP jelöltje is legyen a Hegyvidéken. Erről bővebben itt írtunk.
A Momentum elnökségi tagja, Hajnal Miklós 2020 nyarán lett a BKK Igazgatóságának tagja. Erről a pozíciójáról 2021. július 15-én visszahívták, majd július 16-i hatállyal nevezték ki – saját bevallása szerint is diploma nélkül – a BKK Felügyelőbizottságának elnökévé. Erről bővebben ide kattintva olvashat.
Érdekesség, hogy ezzel párhuzamosan nem akárki került be a BKK Igazgatóságába, ugyanis az új tag az a Kabos Eszter lett, aki egyben Hajnal Miklós kampányfőnöke és Kerpel-Fronius Gábor kabinetfőnöke is.
***
Visszatérő elem a diplomabotrány a baloldalon
A baloldalon egyébként nem Bangóné Borbély Ildikó botránya ez az első eset, hogy egy politikus valótlanul végzettséget, diplomát vagy nyelvvizsgát tulajdonít magának. Emlékezetes, hogy Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja egy műsorban közgazdásznak hazudta magát.
Karácsony Gergelyről pedig 2021 tavaszán derült ki, hogy nyelvvizsga hiányában nem szerezhetett volna jogszerűen doktori fokozatot és a Corvinuson sem oktathatott volna. Karácsony egyébként Bangónéhoz hasonlóan több életrajzában is szerepeltette a doktori címét. Valótlanul volt feltüntetve a Párbeszéd Magyarországért (PM) honlapján, hogy Karácsonynak PhD-ja van.
Nyitókép: Földházi Árpád