Magyarország az Európai Unió egyetlen tagállama, amely nem vehetett részt Joe Biden amerikai elnök demokráciacsúcsán – olvasható a The Washington Times cikkében. Orbán Viktor magyar miniszterelnököt többször megvádolták azzal, hogy bebetonozza hatalmát, valamint uralma alá hajtja a médiát és más független intézményeket.
A meghívást nem kapottak listája figyelemreméltó, Magyarország mellett olyan „erős emberek” által vezetett országok szerepelnek rajta, mint Kína, Oroszország és Törökország, ugyanakkor Brazília, India, a Fülöp-szigetek és Lengyelország a meghívottak között van.