Ihász szerint azonban Gyárfás és a korábban meghallgatott tanúk éppen az ő védekezését támasztják alá. A mai tárgyaláson fenntartotta azt az állítását, hogy a Fenyő-ügy részleteiről nem volt tudomása. Önmagában a Gyárfás által átadott leiratból nem lehetett megállapítani, hogy ez Portik és Gyárfás beszélgetéseit tartalmazta és hogy ez releváns, új bizonyítéknak tekinthető – mondta a volt főügyész, aki kizártnak nevezte a hivatali visszaélés és a korábban felmerült bűnpártolás elkövetését.
Hangsúlyozta, hogy barátként adott tanácsot a volt médiavállalkozónak és azért nem olvasta el a neki átadott iratokat, mert Gyárfás azt mondta, hogy azzal elmegy a rendőrségre, ezért neki már nincs dolga az üggyel.
Az nem bűncselekmény, hogy én ezeket az iratokat a szekrényemben tároltam