A Forbes ezt követően sorra veszi a kormány lépéseit. Többek között azt, hogy november 16-án a műtrágyapiac kereskedőit egyeztetésre hívta az agrártárca arról, „hogyan tartható határon belül a magyar műtrágya ára”; a minisztérium mellett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), a Magyar Gazdakörök és Gazdaságszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) is azzal vádolja Bigét, hogy lekorlátozta, meddig szolgálja ki a magyar vevőket, visszaél a helyzetével; az állam korábban azt közölte, akár a gyár üzemeltetését is átveheti és a termelést ellenőrzésük alá vonják; az agrártárca most összeírja, mennyi „kárt okozott Bige a magyar gazdáknak”;
Megírta a levelét
Majd ezután jön a cikkben Bige Nagy Istvánnak írt nyílt levele, amelyben közli, hogy az agrárminiszter „becsapja és félrevezeti szándékosan vagy tudatlanul a magyar mezőgazdasági termelőket és a közvéleményt”. Majd azzal folytatja, hogy a termelők, akik nem vették, vagy veszik meg a műtrágyájukat belföldről vagy importból, legkésőbb december elején nagyon rosszul fognak járni, mert lényegesen drágábban fognak hozzájutni, ráadásul nem biztos, hogy lesz elegendő.