Új 1956-os online adatbázist tesz elérhetővé a Hadtörténeti Intézet és Múzeum

2021. november 04. 10:08

A honlapon mindenki számára elérhetővé válik a múzeum fotóarchívumának valamennyi 1956-hoz kötődő fényképe is.

2021. november 04. 10:08
null

A Honvédelmi Minisztérium (HM) Hadtörténeti Intézet és Múzeum közleményében kiemelte: a „Katonahőseink emlékezete” projektben a „Magyar katona áldozatvállalása a nagy háborúban” után ez lesz a második, bárki számára ingyenesen hozzáférhető adatbázis.

Az 56online.militaria.hu aloldal az 1956-os forradalom és szabadságharc során elhunyt katonák adatait is tartalmazza. A felület emellett átfogó képet nyújt a korszak eseményeiről, kiemelkedő személyeiről, továbbá számos érdekességgel, digitális tartalommal nyújt segítséget diákok, tanárok, kutatók és a családtörténet iránt érdeklődők számára.

A fotóalbum egy „virtuális időutazásra” kalauzolja el a felhasználókat

A honlapon mindenki számára elérhetővé és digitálisan kutathatóvá válik a múzeum fotóarchívumának valamennyi 1956-hoz kötődő fényképe is. Az online katalógusban lehetőség van fellapozni a forradalomhoz kapcsolódó fotóalbumokat és részletesen lehet keresni az eseményfotók között is.

Mindemellett olyan fegyvereket, haditechnikai eszközöket is bemutatnak az online felületen, amelyre az október 22-én megnyílt „Magyarok - Fegyverek” című időszaki kiállításon helyhiány miatt nincs lehetőség. Továbbá olyan tartalmak között is böngészhetnek az érdeklődők, amelyek elolvasása, meghallgatása, megtekintése hosszabb időt vehet igénybe, így tanulmányozása akár kényelmesebb is otthonról.

Az „56 egykor és ma” fotóalbum valóságos körsétára, egyúttal „virtuális időutazásra” is elkalauzolja a felhasználókat: a napjaink Budapestjéről készített képeket párhuzamba állítva az 1956-os forradalom és szabadságharc fővárosi eseményeit bemutató archív fotók segítségével - olvasható a Hadtörténeti Intézet és Múzeum közleményében.

(MTI)

Nyitókép: Fortepan / Adományozó: Zajti Ferenc

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gazvanbela
2021. november 04. 14:05
Öröm, hogy hasonló oldalak készülnek. Öröm, de nem ez, mert nagyon hiányosra sikeredett. Egy a tucatból, annak is a gyenge fajtából. Nagyon sajnálatos. '56 hősei és az áldozatok többet érdemelnek. Csak egy példa: Eger 1956. december 12. Karhatalmisták 6 halottat hagynak maguk után a gyilkos sortüzükkel. Mit ír az oldal? Idézem szó szerint: " ...lövöldözés hat halálos áldozatot követelt." tetszenek érteni?! Lö-völ-dö-zés. Értik ezt?! Bagatellizálás... Hogyan lehet ilyet írni erről? Nem kommentálom... A csepeli karhatalmi támadás például fel sincs tüntetve. Szánalmas
nick89
2021. november 04. 10:32
Próbálom elképzelni '56-ban gyurcsányit, rétváribencét, Voldemort, boldogpistát, a D-209-est, a Hóbaglyot, Zsíros Gézát (emlékszik még valaki rá?), farkasflórit, tüttőkatát meg borkaizsoltit a barrikádokon dobtáras géppisztollyal meg égő benzinespalackkal a kézben, de nem megy!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!