Hazánkban elsőként a Műegyetemen indul űrmérnök és építmény-informatikai képzés

2021. november 24. 11:21

Nyolc karon, 25 alapszakon és 38 mesterszakon tanulhatnak a hallgatók műszaki, informatikai természettudományi, gazdasági és társadalomtudományi területeken a BME-n.

2021. november 24. 11:21
null

A műszaki és informatikai képzési terület népszerűségének további növekedésére számít az ország vezető műszaki felsőoktatási intézménye. 2022 szeptemberétől a BME speciális szakembereket képző űrmérnök és építmény-informatika mesterképzést is indít – olvasható a BME szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében.
 
Azt írják: 2021. november 26-án induló Online Nyílt Napok – https://nyiltnap.hszi.bme.hu/ – programsorozaton az új képzésekről is tájékozódhatnak majd a felvételizők. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) nyolc karon, 25 alapszakon és 38 mesterszakon tanulhatnak a hallgatók műszaki, informatikai természettudományi, gazdasági és társadalomtudományi területeken.

A hallgatók űripari projektekbe kapcsolódhatnak be

A jövő szeptemberben induló űrmérnök mesterképzés 5 műegyetemi kar együttműködésében jön létre; a hallgatók űripari projektekbe kapcsolódhatnak be akár az egyetemen, akár ipari partnereknél. A megszerzett tudást mind a hazai, mind a nemzetközi űrszektorban kamatoztathatják, a kutatási területen kiemelkedők pedig akár doktori (PhD) képzésen is folytathatják tanulmányaikat.

Az angol nyelvű építmény-informatikai mérnökképzéssel hiánypótló és az építőiparban is teret nyerő digitalizációt középpontba helyező programmal reagál az igényekre a BME. Az itt végző hallgatók az épített környezettel és létesítményekkel kapcsolatos kihívások informatikai, valamint építőmérnöki tudást igénylő problémáinak megoldására is alkalmassá válnak. 
 
“Számítunk arra, hogy 2022-ben a gazdasági mellett a műszaki és az informatikai képzési területet választó jelentkezők száma is növekedni fog. Sőt, a természettudományi képzési területen is növekedést várunk. Már csak azért is, mert a Műegyetemen minden karon olyan szakembereket képzünk, akik nemcsak most, hanem tíz–húsz év múlva is alkalmasak lesznek a kor problémáinak megoldására” – mondta Bihari Péter, a BME oktatási rektorhelyettese.

102 ezren jelentkeztek
 
2021-ben a nappali felsőfokú alap-, mester- és osztatlan képzésekre közel 102 ezren jelentkeztek Magyarországon. A leggyakrabban a gazdasági képzési területeket választják, de az előző évhez képest nőtt a műszaki és az informatikai képzési területet választók száma is – derül ki a felvi.hu adataiból.

A műszaki területre jelentkezők egyharmada a Műegyetemet választja első helyen: a 2021/22-es tanévre műszaki képzésre első helyen jelentkező 10 588 felvételizőből közel 3400-an a Műegyetemet választották. A műszaki és az informatikai képzési terület növekvő népszerűségét az is magyarázza, hogy a BME-n végzettek kezdő fizetése tíz százalékkal magasabb a szektorban tapasztalt átlaghoz képest, sőt egyes mesterszakokon már a végzés után néhány évvel elérhetik akár a havi egymillió forintos átlagot is – derül ki a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorában második helyen szereplő egyetem által közölt adatokból.

Emellett a HVG legfrissebb felmérésben a műszaki képzési területen belül négy alapszak esetében külön intézményi rangsort állított, ahol a BME építészmérnöki, gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki és villamosmérnöki alapszakos képzései első helyezést értek el.

Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Láncfűrészes Attasé
2021. november 24. 14:17
Szuper. Most már csak fizikatanárok kellenek a gimikbe, mert azokat valahogy nem sikerült képezni, ki tudja miért? Anélkül ugyanis nem igazán van esély legalább azt az alaptudást elsajátítani, amivel nem basszák ki a nyomorult hallgatókat rögtön első félévben.
Zsoel
2021. november 24. 13:02
Azt hittem, az űrmérnökök a Világegyetemre járnak.
villogókékfog
2021. november 24. 12:43
Hülyeség. A ceu képzései jobbak és hasznosabbak. Pl. a homoszexuális velúrok titkos nemi életének feltárása.
JMoflicheque
2021. november 24. 12:20
Vére! Már futok is.....
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!