A csalót, aki korábban a Baranya megyei Beremend jegyzője volt, 2018-ban azzal kereste meg egy idős lakos, hogy halála esetén az önkormányzatra hagyná minden vagyonát. Ez házát, illetve 5 millió forintos megtakarítását jelentette. Cserébe azt kérte, hogy az önkormányzat szociális intézménye gondoskodjon róla, amennyiben megromlana az egészségi állapota. A csaló jegyző azonban lebeszélte a férfit, hogy ezt közjegyzői okiratba foglalják, és egy végrendelet elnevezésű okiratot íratott alá az idős úrral, csakhogy azon kedvezményezettként az község helyett magát jelölte meg.
Az idős férfi ötmilliós megtakarítását egy járadéki szerződéssel szerezte meg.
A férfit idén márciusban elsőfokon már elítélték csalás miatt, de a Józsefvárosi Önkormányzat mintegy 2 hónapra rá alkalmazni kezdte, és szeptember közepéig foglalkoztatta is a csalót, amikor is az ítélet jogerőssé vált. A csalót májusban nevezték ki a beruházási irodavezetőek, de
annyira alkalmatlan volt a feladatra, hogy egy előterjesztést sem tudott normálisan megfogalmazni”
– állítja a Kontra. Ezt követően annak a jogi irodának az élére került, amely az előterjesztéseket ellenőrzi. A Józsefvárosi Önkormányzatot már számos alkalmazott elhagyta, miután több gyanús ügylet kerül napvilágra. Idén már a Pikó által kinevezett jegyző és aljegyző, valamint a kabinetvezető-helyettes is távozott a hivatalból. Az Origo információi szerint már több mint 140-en hagyták ott a józsefvárosi városházát.
Címlapkép: Facebook