Ausztria és Magyarország továbbra is barátként számít egymásra, szoros együttműködés lesz köztük az elkövetkezendő időszakban is – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Bécsben, miután találkozott osztrák kollégájával, Michael Linharttal.
Linhart ugyan új külügyminisztere hazájának, de „régi jó barát, hosszú évek óta dolgozunk együtt”,
hiszen különböző pozíciókat töltött már be az osztrák külügyminisztériumban – hangoztatta Szijjártó Péter. Szavai szerint a megbeszélésen világossá tették, hogy továbbra is barátként számít egymásra a két ország, és marad köztük a szoros együttműködés.