Kijev az Európai Bizottsághoz fordul
A tárcavezető szerint mindazonáltal az Ukrán-Magyar Kormányközi Gazdasági Vegyes Bizottság tervezett ülését, amelyet a két külügyminiszter társelnökelnökletével tartották volna meg szeptember 29-30-án, még az orosz-ukrán gázmegállapodás aláírása előtt mondták le. (Az ukrán külügyminisztérium ezzel kapcsolatos hétfői közleményében az ülés elnapolásáról volt szó).
„Tudtuk, hogy odarepül (Budapestre) az orosz küldöttség, és aláírják a megállapodást. És ők, aláírva ezt a megállapodást, már tisztában voltak az álláspontunkkal. Ez nemcsak politikai lépés lesz, ami a kétoldalú együttműködés legfőbb szervét jelentő bizottság ülésének lemondása. Más lépéseket is teszünk Ukrajna nemzeti érdekeinek védelméért ebben a helyzetben” – hangsúlyozta Kuleba, további részletekbe nem bocsátkozva.