A korábbi amerikai alelnök, Mike Pence a csütörtöki budapesti demográfiai csúcstalálkozón felszólalva méltatta az abortuszok csökkenő arányát Orbán Viktor miniszterelnök vezetése alatt, és reményét fejezte ki az Egyesült Államokban is hasonló eredményre jutnak – adta hírül a Newsweek, az Associated Press nyomán.
„Reményünk és imádságunk, hogy az elkövetkező napokban az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának új, konzervatív többsége lépéseket tegyen az élet szentségének helyreállítására az amerikai jog középpontjában” – idézte a cikk Pence szavait, aki reményét fejezte ki, hogy az amerikai törvényhozás szigorít az abortusz terén.