a referenciának számító hasonló futamidejű amerikai államkötvények hozamát.
A kötvénykibocsátás főszervezői a BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs Bank Europe SE és J.P. Morgan pénzintézetek voltak. A kötvények iránt jelentős volt a befektetői érdeklődés. A csaknem négyszeres túljegyzésnek köszönhetően a kötvényeket az eredeti árindikációnál (UST + 1,30 százalék illetve UST + 1,80 százalék) 0,30 százalékponttal szűkebben sikerült árazni mindkét futamidőre. A befolyó összeget az ÁKK Zrt. általános finanszírozási célokra, többek között a 2022. évi költségvetési hiány részbeni előfinanszírozására fogja felhasználni. A magyar állam legutóbb 2014 márciusában bocsátott ki dollárkötvényt 1 milliárd dollár értékben ötéves és 2 milliárd dollár értékben 10 éves lejáratra 4,0 százalékos, illetve 5,375 százalékos kamattal.
„Újabb pozitív visszajelzés érkezett a magyar gazdaságra kedden este, Magyarország minden eddigit meghaladó sikerrel, négyszeres kereslet mellett bocsátott ki dollárkötvényeket” – kommentálta az eseményeket Varga Mihály pénzügyminiszter szerdán Facebook oldalán. Ismertette, hogy a több mint 4 milliárd dollárnyi kötvényt kedvező feltételekkel, alacsony kamattal, hosszú, 10 illetve 30 éves futamidővel sikerült kibocsátani. Hangsúlyozta, ez azt jelenti, hogy a befektetők továbbra is bíznak a magyar gazdaságban. „A most bevont forrásokat a gazdaság újraindítására, a beruházások támogatására fordítják” – közölte a pénzügyminiszter. Hozzátette, szerdán folytatódik a kötvénykibocsátás eurókötvényekkel, a részletekről szerdán délután adnak tájékoztatást.