Így zárták ki a politikát Zuckerbergék a kampányhajrában
Az amerikai elnökválasztásig és még azon túl is letiltották a politikai hirdetéseket.
„A HVG kiemelt helyen kamuzott a kézilabdáról, de a sportolók erre adott válaszát nem kívánják közölni” – írta a Fidesz frakcióvezetője.
„Létezik egy – sportújságírói körökben egyáltalán nem jegyzett – Fekő Ádám nevű függetlenobjektív a HVG-nél, aki bár nem ért a sporthoz, azért pár napja írt egy cikket róla” – kezdte bejegyzését Kocsis Máté. Az újságíró választ kapott a kézilabda világklasszisaitól, szakembereitől, amit viszont a Fidesz frakcióvezetője szerint „inkorrekt módon, kétszeri kérésre sem óhajtanak megjelentetni”.
A kézilabdázok válaszát olyan nevek fémjelzik, mint Görbicz Anita, vb-ezüstérmes, vb-bronzérmes, Eb-bronzérmes, olimpiai 4., ötszörös BL-győztes kézilabdázó, a világ legjobb játékosa (2005); vagy Nagy László, kétszeres olimpiai 4., kétszeres BL-győztes kézilabdázó, a világ legjobb játékosa (2011). A sportolók reakcióját változtatás nélkül közöljük:
„Néhány évvel ezelőtt a média egy jól körülhatárolható szegmensében visszatérő szófordulat volt »a magyar kézilabda történelmi mélypontja«. A közelmúlt megkérdőjelezhetetlen és kimagasló sikerei aztán elnémították ezeket a kliséket, melyeket eredetileg is kizárólag a Magyar Kézilabda Szövetség elnökével szembeni politikai ellenérzései miatt használt néhány baloldali újságíró. A sportban ugyanis a tények és az eredmények felülírják a véleményeket. A jelek szerint azonban ott sem minden esetben.
A hvg.hu-n kirívó tájékozatlanságról és/vagy elfogultságról árulkodó »értékelés« jelent meg a kézilabdáról, mely már nem pusztán Kocsis Máté lejáratására irányul, hanem az egész magyar kézilabdás közösségére.
világversenyeken szerzett érmes és kiemelt helyezéseket tesz zárójelbe, megalázva ezzel az egész sportágat. Teszi ezt pusztán abból a politikai megfontolásból, hogy Kocsis Mátét rossz színben tüntethesse fel. A szerző felrója többek között, hogy a válogatott nem jutott ki a riói olimpiára, miközben az új elnökség 2015-ös megválasztásának idejére a férfi válogatott már elvesztette reális esélyét erre, miután 2014-ben elbukta a kvalifikációs világbajnoki selejtezőt, majd pár hónap múlva még a régi struktúrában működő női csapat is lemaradt az ötkarikás játékokon való szereplésről.
A cikk írója kijelenti, hogy a mélyrepülés 2016 után is folytatódott, és jelenleg is tart.
Nézzük hát e »mélyrepülés« állomásait!
Jelenleg ott tart a sportág, hogy:
Terjedelmi okokból számos egyéb sportsiker említésétől ezúttal eltekintünk.
Tehát sportágunk a teljes spektrumában látványosan fejlődik, és az eredmények is folyamatosan javulnak mind a nőknél, mind a férfiaknál, a felnőttek, az utánpótlás, a terem- és a strandkézilabda területén egyaránt.
A szerző a jelenleg is zajló tokiói olimpia kapcsán – ahelyett, hogy elismerné a kijutást sikerként – úgy fogalmaz: női válogatottunk »kacskaringós úton« jutott ki a játékokra. Nos, e kacskaringós utat valójában olimpiai selejtezőnek nevezik, amelynek a tokiói részvételt eldöntő mérkőzésén a mieink 31-23-ra győzték le Szerbiát.
A sportújságírás – még akkor is, ha a megjelent cikket nem tekintjük annak –,
a szurkolók közé pedig politikai hovatartozástól függetlenül tartoznak emberek, ezért kérjük a HVG szerkesztőségét, hogy levelünket változatlan tartalommal közöljék olyan elérhetőséggel, amellyel a rosszindulatú írást is közölték!
Üdvözlettel:
Az MKSZ és a kézilabdasport nevében
Görbicz Anita, vb-ezüstérmes, vb-bronzérmes, Eb-bronzérmes, olimpiai 4., 5-szörös BL-győztes kézilabdázó, a világ legjobb játékosa (2005)
Nagy László, 2-szeres olimpiai 4., 2-szeres BL-győztes kézilabdázó, a világ legjobb játékosa (2011)
Kirsner Erika, Európa-bajnok, vb-ezüstérmes kézilabdázó
Pálinger Katalin, Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes, vb-ezüstérmes, vb-bronzérmes, Eb-bronzérmes kézilabdázó
Ilyés Ferenc, 2-szeres olimpiai 4., KEK-győztes, EHF-kupa győztes kézilabdázó; az MKSZ határon túli magyar kézilabdázásért felelős tagja
Novák András, az MKSZ igazgatótanácsának elnöke
Horváth Gabriella, az MKSZ főtitkára
Juhász István, az MKSZ sportakadémiai központjának vezetője
Golovin Vlagyimir, junior világ- és Európa-bajnok szövetségi kapitány”
Kép forrása: Kocsis Máté Facebook-oldala