sem a tagintézmény vezetője, sem a szülők nem kaptak írásbeli tájékoztatást a tervezett lépésről,
az egész véletlenül derült csak ki. „Kissné Bódis Enikő szülőtársunk nagyobbik fia abba a csoportba jár, a kisebbiket is oda szerette volna, így a jelentkezési lapon feltüntette, hogy csak akkor adná a gyermekét a Robogó Óvodába, ha a fia az angol nevelési programot is nyújtó csoportba kerülhetne. Kissné abban a tudatban volt, hogy felvették a gyerekét, majd később közölték az óvodában, hogy valószínűleg valamilyen technikai ok miatt nem látják őt a rendszerben, de ezzel ne is foglalkozzon. Később amikor bement, már azt közölték, hogy ez az angol csoport nem is fog szeptembertől működni" – meséli Fábri Andrea, hogy hogyan jutott egészen véletlenül a tudomásukra a nyelvi program megszüntetésének terve.
Ezt követően a szülők felkeresték Kékesi Szilvia intézményvezetőt. Kékesi megerősítette nekik, de csak szóban, hogy igaz a hír. Arra hivatkozott, hogy az esélyegyenlőség jegyében „főtörzsidőben” nem lehet angolul foglalkozásokat tartani, csak fél négy után. Azt egyébként fel is ajánlották a szülőknek, hogy fél négytől igénybe vehetik a nyelvi programot, de Fábri Andrea, a szülők képviselője szerint egyetlen társa sem élne ezzel a lehetőséggel, hiszen akkor már a legtöbb gyerek hazamegy.