Bauer Tamás a Klubrádió vendége volt, ahol a pedofilellenes törvényről kérdezték, pontosabban arról, hogy azt egyedüli ellenzéki pártként a Jobbik is megszavazta.
A politikus hangsúlyozta a műsorban: korábban is szélsőjobboldalinak gondolta és mondta a Jobbikot. A Jobbik úgynevezett néppártosodása azt jelenti szerinte, hogy a korábbi, nyílt rasszista politikát és retorikát félretették, de a modern szélsőjobboldali pártok Európa nagy részében már szintén feladták a nyílt rasszizmust a saját lakosság rétegeivel szemben. Ma a szélsőjobboldaliság Európa-ellenességet, bevándorlóellenességet, menekültellenességet jelent Bauer szerint, hozzátéve: a Jobbik csak névleg látszik Európa-pártinak.