„Több ezer egészségügyi dolgozó tervez felmondani a kormány koronavírus-járvány alatt hozott egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvénymódosítása miatt” – közölte Gy. Németh Erzsébet (DK), a humán területekért felelős főpolgármester-helyettes pénteken, online sajtótájékoztatón.
A politikus ezt arra alapozva mondta, hogy az országos demonstrációra készülő Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara felmérését több mint 1600 olyan egészségügyi dolgozó írta alá, aki fel szeretne mondani. „A kormány a lehető legrosszabbkor, a járvány harmadik hullámának az elején fogadta el az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt” – vélekedett. Hozzátette: akkor négyezer egészségügyi dolgozó mondott fel, és most ennél is többen távozhatnak.