Több, bántalmazó kapcsolatból menekült női ismerősöm mondta már nekem, hogy triggereli őket Magyar Péter monoton robothangú arroganciája
Túlzottan jól ismerik már ezt a hideg, zéró empátiával rendelkező nárcisztikus embertípust.
A kutatás szerint több ellenzéki párt veszített támogatottságából, ugyanakkor az összellenzék éppen hogy vezet a kormánypártok előtt.
A Fidesz-KDNP támogatottsága a korábbi csökkenés után kis mértékben ismét növekedett, mind a teljes népesség, mind a pártválasztók körében, jelenleg 32 illetve 47 százalékon állnak, idézi a Telex a Republikon Intézet májusi párpreferecia-kutatásának elemzését.
Erősödés, gyengülés
A Momentum és a DK 1-1 százalékpontot veszített áprilishoz képest, a teljes népesség és pártválasztók között is, miközben a Jobbiknak sikerült megőrizni a korábban villongásnak tűnő erősödését. Jelenleg a Momentum a teljes népességben 7, a pártválasztóknál 11 százalékkal bír, a DK pedig 8 és 12 százalékkal.
Az MSZP szintén stagnált, a teljes népességben 6, a pártválasztók között 9 százalékos a támogatottsága. A Párbeszéd, az LMP és a Mi Hazánk sem változtatott helyzetén, a Párbeszéd és LMP továbbra is 1 százalékkal bírnak a teljes népességben, és 2 százalékkal a pártválasztók körében. A Mi Hazánk továbbra is 1 százalékkal bír mind a teljes népesség, mind a pártválasztók körében. Az MKKP a teljes népességben továbbra is 1 százalékon áll, a pártválasztók körében 1-ről 2 százalékra erősödtek.
Vezet a baloldal
A kutatás kimutatja azt is, hogy ellenzéki összefogás támogatottsága összesítve nagyobb, mint a Fidesz-KDNP tábora. A teljes népességben (32%-33%), a pártválasztók között pedig (47%-50%) ez az arány. A bizonytalanok aránya 32-ről 33 százalékra nőtt. A Republikon elemzése szerint a nyitás közrejátszhatott abban, hogy a Fidesz visszanyert egy újabb százalékpontot.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán