Orbán Viktor szólt arról is, hogy „ha nincs magyar gyerek, akkor nincs magyar jövő”. Szerinte 2010 körül már látszott, hogy a magyar fiatalok több gyereket akarnak, mint amennyi megszületik. „Ha jó gazdaságpolitikát és jó családpolitikát csinálunk, akkor Magyarországnak a népesedési egyensúlya helyre fog állni, de még nem tartunk itt” – mondta. A fordulópont akkor lesz, amikor azt tudjuk mondani, hogy aki gyermeket vállal, az anyagilag is jobban jár. Ugyanis
minden megváltozik, ha van gyermek.”
– tette hozzá. „Az élet minőségét is megváltoztatja” – fogalmazott. „A helyzet sokat javult, de még mindig nem lehet azt mondani, hogy a gyermeket vállalók jobban járnának, mint a gyermek nélküliek”.