Újraindult a jelenléti oktatás az általános iskolák felső tagozatán és a középiskolákban.
2021. május 10. 17:07
p
19
2
11
Mentés
Három héttel az alsó tagozatos nyitás után a felsősöknél és a középiskolásoknál is visszaállt a jelenléti oktatás. A kormány döntése értelmében a nagyobbaknál ugyanúgy járnak el, mint korábban a kisebbeknél, vagyis a szülők az igazgatónál kérvényezhetik, hogy tekintsék igazoltnak a hiányzást, ha a járványhelyzetre való tekintettel a gyerekek még nem mennének vissza.
Az Index azonban több iskolát is megkérdezett, s mint írják, a többség örömmel tért vissza az iskolába. A pécsi Janus Pannonius Gimnáziumban 500-ból 7 diák írt kérvényt, de vannak köztük speciális esetek. Ki sportmérkőzésre, ki az előre hozott érettségire hivatkozva maradt távol. Ritter Attila intézményvezető reggel hangosbemondón keresztül köszöntötte a diákokat, akiknek kitartást kívánt a hátralevő öt hétre.
A Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban is hasonló a helyzet, Aranyi Imre intézményvezető közölte: négy diák maradt otthon, de egyelőre csak erre a hétre, így nem kizárt, hogy jövő héten már ők is mennek. A hiányzás idejére mindenkinek biztosítják a tananyagot, és később lehetőséget is adnak majd a számonkérésre.
Győrben a Révai Miklós Gimnáziumban nyolcan a járványra való tekintettel, míg tízen a pénteki előre hozott informatikaérettségire hivatkozva írtak kérvényt. A többség azonban itt is csak egy-két hétig maradna távol, összesen két diák jelezte, hogy a tanév végéig hiányozna.
A tanulók többsége Budapesten is visszatért az iskola falai közé, sőt, a fővárosban is van olyan intézmény, ahol egy diák sem írt kérvényt. Käfer György, a Szent János Apostol Katolikus Iskola és Óvoda intézményvezetője az Indexnek azt mondta: náluk mindössze egy diák hiányzik betegség miatt. Hozzátette: az első hét nem a vérre menő számonkérésekről szól, hanem hogy felmérjék, ki hol tart.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elindította Nemeskürty István Tanárképző Karát, amelyhez első, országosan is kiemelt gyakorlóiskoláját is megtalálta: az Óbudai Árpád Gimnáziumot, amelynek tantestülete nagy többséggel támogatta az NKE fenntartásába kerülést. Nánay Mihály rektori megbízottal, a gimnázium életében kiemelkedő szerepet játszó tanárral a fenntartóváltást érő kritikákról és a tervekről beszélgettünk.