A Párbeszéd is az ügy mellé állt: korábban petíciót indított a kórház megmentéséért, ma pedig tiltakozásul óriásmolinót feszítettek ki Párbeszéd-aktivisták a Szabolcs utcai kórházra néző vasúti felüljáróra, felhívva a figyelmet arra: „nem engedjük, hogy Orbán és Habony elvegye a betegektől a Szabolcs utcai kórházat!” – tartalmazza a közlemény
„Orbán Viktor csak azért záratná be a kórházat – ahol évente mintegy ezer ember gyógyul –, hogy Habony Árpád üzleti körét kiszolgálja. Azonban Karácsony Gergely és a Párbeszéd nem engedi, hogy a tomboló járvány idején kórház szűnjön meg pusztán magánérdekek miatt” – fogalmazott a közlemény szerint Tordai Bence (a fotó bal oldalán), a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese a mai akció után.
„Nemcsak politikai skandalum, de történelmi bűn is ez a lépés, mert számtalan embertársunk életét fogja veszélyeztetni, főként most, a koronavírus-járvány idején” – tette hozzá Barabás Richárd, a Párbeszéd szóvivője.