„Ismételten fel kell hívnom a figyelmét arra is, hogy az MNV Zrt. már 9 hónappal ezelőtt, 3 hónappal a tényleges felmondási idő kezdete előtt jelezte Önnek, hogy a bérleti jogviszony megszűnik” – írja a miniszter. Legutóbbi levelében Ön a tomboló járványra hivatkozik, miközben a bérleti jogviszony megszüntetéséről bőven abban az időszakban értesült, amikor véget ért a járvány első hulláma és megszűnt a veszélyhelyzet. Ön az együttműködés hiányával is vádolja a kormányt, miközben az elmúlt háromnegyed évben a levelezésen kívül saját hatáskörében érdemi lépéseket nem tett a helyzet megoldása érdekében. Budapest Főváros Önkormányzatának tehát az értesítéstől számítva mintegy 9 hónap állt rendelkezésére, hogy az ingatlanban folytatott egészségügyi szolgáltatás ellátását más módon szervezze meg, de nem tették – fogalmaz Mager Andrea.
A főváros nem válaszolt
Majd emlékezteti a miniszter a főpolgármestert, hogy a 2021. január 7-én kelt levelében azzal a kéréssel fordult hozzá, hogy lát-e lehetőséget arra, hogy az MNV Zrt. a jelenlegi bérleti jogviszonyt fenntartsa vagy új bérleti szerződést kössön, esetleg új ingatlant biztosítson a hajléktalanellátónak. Azt írja, az MNV Zrt. 2021. februárjában – különös tekintettel a járványhelyzetre és a téli időszakra – felajánlott egy új, 2021. április 30-ig tartó bérleti szerződést. „Az MNV Zrt. az általa aláírt szerződést elküldte a fővárosnak, azonban erre az ajánlatra Öntől a mai napig nem érkezett válasz. Így elmondható, hogy