mert egyetértek azzal, hogy a védekezésből mindenkinek ki kell vennie a részét. Ráadásul épp tárgyalásban vagyunk az esetleges támogatásokról, így a pozitív vagy negatív következtetésekkel én megvárnám a kormánydöntést. Értem én, hogy egyes önkormányzati szereplőket országos politikai célok befolyásolják, ám ezt egy ilyen helyzetben nem tartom szerencsés eljárásnak. Egy polgármester foglalkozzon elsősorban a városa polgáraival, települése ügyeivel, mert erre kapott megbízást a választóktól. Az nem fogja senki ügyét előre vinni, ha előre negatív hangulatot kelt. Várjuk meg, mit lép a kormány, aztán reagáljunk! Ennek ellenére sokan mégis nagypolitikát csinálnak ebből, amit én butaságnak tartok” – részletezte.
„Azért léptek ki, hogy zsaroljanak”
Mirkóczkinak ugyanakkor vannak egyéb, helyi gondjai is. A 2019 őszén az ellenzéki összefogás színeiben polgármesterséget nyert, azóta exjobbikus politikus közgyűlési többségét biztosító, Egységben a Városért Egyesület frakciójából tavaly októberben kilépett a momentumos Keresztes Zoltán és az LMP-s Komlósi Csaba. Mindketten a polgármester vezetési stílusára hivatkoztak, meg egyebek mellett arra, hogy kihagyják őket a döntésekből, és az előző ciklus elszámoltatását is hiányolják.