Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Az új európai csúcstorna jövő augusztusban indulna 20 egyesület részvételével.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy jövőre elindul az európai labdarúgás legnagyobb egyesületei által alapított Európai Szuperliga. Pedig a tervek ellen az UEFA, a FIFA, Orbán Viktor, Emmanuel Macron, és még az alapító egyesületek szurkolói is tiltakoznak. De mindez nem tántorítja el tervüktől a 12 topklubot.
Olyannyira, hogy hétfőn már s sorozat részletes menetrendje is megjelent pár részvevő egyesület honlapján. A jelenlegi tervek szerint a ligában 20 csapat szerepelne. A tizenkét alapító klubhoz (Manchester United, FC Liverpool, Chelsea FC, Arsenal, Tottenham, Manchester City, Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, AC Milan, Internazionale) valószínűleg a Bayern München, a Borussia Dortmund és a Paris Saint-Germain csatlakozik, öt másik egyesület pedig valamilyen kvalifikációs rendszer szerint kerülhet be.
A mérkőzéseket hétköznap rendeznék, a csapatok pedig továbbra is szerepelnének nemzetük bajnokságaiban (már amennyiben az UEFA ezt engedélyezi).
a csapatok két tízes csoportban otthon és idegenben is megmérkőznének mindenkivel. A csoport első három helyén végzettek továbbjutnak a negyeddöntőbe, a negyedik-ötödik helyezettek pedig rájátszásban küzdhetnek a fennmaradó két helyért. Az ezt követő kieséses szakaszban pedig kétmeccses párharcokkal döntetnének a továbbjutásról.
Újdonság, hogy a férfi szakosztályok csapatainak versenye mellett egy
A klubok közleményükben kiemelik, hogy az Európai szuperliga az eddigieknél nagyobb bevételt jelent az egyesületeknek és az európai labdarúgásnak, és sokkal több szolidaritási pénz jutna a nemzeti bajnokságoknak is, mint a jelenlegi sorozatoktól.