A pandémia a különböző kvalifikációs versenyeket is felrúgta, még mindig nem végleges az utazók névsora – írja az Index. Jelen állás szerint a küldöttségünk 119 főből áll, de ez a szám még szinte biztosan emelkedni fog.
Csapatsportok
A magyar női kézilabda-válogatott legutóbb a 2008-as pekingi olimpián vett részt. A sikerrel megvívott győri kvalifikációs torna egyrészt az ő rossz sorozatuk végét is jelentette, valamint az is eldőlt, hogy
Peking és London után ismét három csapatunknak is szoríthatunk
majd, hiszen rajtuk kívül női és férfi pólósaink is ott lesznek Japánban, írják.
Úszás, vitorlázás
Tokióban is az úszóválogatottunk lesz a legnépesebb, jelen állás szerint 28 főre számíthat Sós Csaba szövetségi kapitány. Úszásban nincsenek kvalifikációs versenyek és nem is a világranglista a mérvadó, hanem egy bizonyos szintidőt kell teljesíteniük a versenyzőknek.
Nyílt vízen helyezés után adnak kvótát, amelyből eddig egy van a magyaroknak Rasovszky Kristóf révén. A nőknél is összejöhet még egy kvóta, ehhez az egyik magyar úszónak a májusi kvalifikációs versenyen a legjobb 9-ben kell végeznie.
Annak ellenére, hogy Magyarország nem tengeri nemzet, vitorlázásban is bízhatunk jó eredményben, írják.
A finn dingis Berecz Zsombor 2018 augusztusában történelmi vb-aranyat nyert
Dániában, egyúttal ő lett az első magyar, aki kvalifikálta magát Tokióba. Egy nappal később a Laser Radialban versenyző Érdi Mária csatlakozott hozzá, ugyani nyolcadikként végzett a vb-n. Mellettük a Laser Standard hajóosztályban érdekelt Vadnai Benjaminnak és a szörfös Cholnoky Sárának is szurkolhatunk majd az olimpián.
Birkózás, vívás
A birkózók közül csak kötöttfogásban sikerült újabb helyet kiharcolni, méghozzá a világ- és Európa-bajnok Korpási Bálintnak a 67 kilogrammosok között . Jelenleg öt kvótánk van: Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kb), Iszmail Muszukajev (szabadfogás, 65 kg), illetve Sastin Marianna (62 kg) révén. Az Index szerint hatalmas meglepetés lenne, ha nem ők képviselnék az országot Tokióban, a többieknek pedig a május elején rendezett szófiai versenyek lesz alkalmuk javítani.
Közölték: vívásban csapatként lehet kijutni az olimpiára, minden válogatott 3+1 tartalék helyet jelent. Női tőr- és férfi kardcsapatunk már tavaly bebiztosította magát a világranglista-helyezése alapján, míg a női kardozók bő egy héttel ezelőtt a budapesti világkupa-versenyen váltották meg a jegyüket Tokióba. Innentől pedig egyrészt a ranglistán, másrészt a vívószövetség döntésén múlik, hogy pontosan kikből áll majd a válogatott.