Hetek óta bizalmatlanság övezi az AstraZeneca oltóanyagát, mert néhány embernél súlyos vérrögképződés lépett fel, ezért több ország is az alkalmazás felfüggesztése mellett döntött – írja a Telex.
A portál azt írja, német és norvég kutatók is megtalálták az összefüggés az oltást és a vérrögképződés között. „Az Oslói Egyetemi Oktató Kórház kutatócsoportja csütörtökön közölte, hogy arra jutottak: az AstraZeneca váltotta ki azt a sajátos immunreakciót, amely három norvég, 50 év alatti, a vakcinával beoltott egészségügyi dolgozónál okozott vérrögképződést, egyikük később meg is halt. Ők ezt az erős immunválasszal magyarázták.”