Elmondta, hogy 2002-től napjainkig a programban a befogadott hitelkérelmek száma elérte a 454 ezret, a létrejött hitelügyleteké megközelíti a 330 ezret, a megkötött szerződések összege mintegy 3050 milliárd forint.
Szavai szerint tavaly a program berobbant, a márciusban kidolgozott krízis termékekkel együtt 40 353 hitelkérelmet fogadtak be több mint 1054 milliárd forint értékben, és 29 ezer szerződés keretében több mint 630 milliárd forintot helyeztek ki mikro- és kisvállalkozásoknak.
Krisán László elmondta, a program krízistermékeit a vállalkozások elvárásainak figyelembe vételével dolgozták ki.
A vállalkozásoknak a likviditás, a biztonsági háttér, a munkahelyek megőrzése és üzleti tevékenységük megtartása volt fontos szempont. A krízishitelek legfőbb előnyének nevezte, hogy az árazásuk rendívül kedvező, nulla, illetve közel nulla százalék kamattal kínálták. A vállalkozások könnyített adminisztrációval juthatnak a hitelhez, amely a lehető legtöbb csatornán –
200 irodában és 9 közreműködő bankban – igényelhető.
A finanszírozási célokat kibővítették a klasszikus termékekhez képest például üzletrészvásárlással, illetve hitelkiváltással.
A programban működő kamarai és VOSZ-irodák a regisztrációs díj kivételével ingyen kísérik végig a vállalkozókat a Széchenyi Kártya hiteligénylés lebonyolításáig – hangsúlyozta Krisán László.
Kitért arra, hogy a Széchenyi Kártya krízishiteleinek határidejét kitolták idén június 30-áig,
de tárgyalásokat folytatnak a szükség szerinti további meghosszabbításról. Minden gazdasági szereplő érdeke, hogy a magyarországi vállalkozások erősek legyenek, ezért szükséges folytatni a programot, Demján Sándor örökségét – fogalmazott a Kavosz vezérigazgatója.
(MTI)
Fotó: MTI Fotó: Kovács Tamás