A polgármester szerint aznap oltottak a parádi idősek otthonában, hatvanadagnyi vakcinát készítettek elő, amiből mindösszesen tizennyolc darabot használtak, így maradt meg negyvenkét adag oltóanyag, majd a kórházi orvos „értesítette erről a kórházi vezetést, ahonnét telefonáltak gyöngyösi háziorvosoknak, hogy azonnal toborozzanak embereket.”
Hiesz György az interjúban hangsúlyozta: valóban beszélt háziorvosával,
de nem ő hívott engem, hanem én őt, mégpedig azzal, hogy mit javasol. És ő azt javasolta, hogy oltakozzam. És én oltakoztam”