Budapesten 2019-ben a KSH adatai szerint a Karácsonyék által emlegetett időszakban, a negyedik negyedévben 5308-an veszítették életüket. A 24.hu szerint 2020 negyedik negyedévében Budapesten 12 százalékkal emelkedett a halálozások száma az előző évekhez képest. Ez azt jelenti, hogy 2020 negyedik negyedévére vetítve megközelítőleg (azért csak megközelítőleg, mert pontos KSH-adat a negyedik negyedévről még nincs) 6000 ember veszítette életét Budapesten.
Ezzel párhuzamosan Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2019 negyedik negyedévében 1569-en hunytak el. Ha a 24.hu által behivatkozott 50 százalékos 2020-as többlethalálozási aránnyal számolunk, arra jutunk, hogy 2020 negyedik negyedévében 785 fővel többen, azaz 2354-en veszítették életüket.
A budapesti 6000-es halálozáshoz képest tehát Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2020 negyedik negyedévében 2354-en hunytak el. Ha tehát még el is fogadjuk, hogy a 24.hu által megállapított többlethalálozási arányokkal számolunk az egész negyedévre vonatkozóan, Budapesten 2020 negyedik negyedévében akkor is 2,5-szer többen hunytak el, mint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Ez egyébként demográfiai okokkal is könnyen magyarázható. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében ugyanis megközelítőleg 549 ezren élnek, míg Budapesten 1 750 216 ember él.