Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter megerősítette pénteken, megállapodott magyar kollégájával, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel arról, hogy „nyissanak új lapot” a helyhatósági választásokon történtek után és folytassák a két ország közötti párbeszédet. Az Ukrajinszka Pravda hírportál beszámolója szerint erről Kuleba azután írt Facebook-oldalán, hogy a nap folyamán telefonon beszélt magyar hivatali partnerével. „Péter támogatta a javaslatomat, hogy lapozzunk tovább azon, hogy Ukrajna és Magyarország nemrégiben fájdalmas ütéseket váltott egymással” – írta Kuleba Facebook-bejegyzésében. Szavai szerint mindketten egyetértettek abban, hogy „a megfelelő következtetéseket kell levonni a két hete történtekből, és a jövőben konstruktív párbeszédet kell kialakítani”.
Nem hagyják veszendőbe menni a sok erőfeszítést