„Úgy éreztem, hogy a Belvárosi Színházban mindenképpen be kell fejezni a működésünket átmeneti ideig, amíg a járványhelyzet nem teszi lehetővé, hogy normál körülmények között tudjunk dolgozni, és valós színházi élet legyen” – nyilakozta Orlai Tibor, az Orlai Produkciós Iroda igazgatója a Telexnek.
Több színész is úgy nyilatkozott a videóban, hogy megkönnyebbültek a döntés hatására. A több televíziós sorozatból is ismerhető Kovács Patrícia szerint: „Nem volt könnyű, de azt gondolom, hogy most már a színészek, a színházi emberek, filmesek, meg szerintem általában a magyar emberek most már elég flexibilisek, és bármire is számíthatnak. Én már nagyon régen ceruzával írom csak a naptáramat”.